Apple chwali się swoimi innowacyjnymi metodami na zabezpieczenie swoich urządzeń. Są one na tyle dopracowane, że użytkownicy telefonów bardzo je chwalą. Na jakie zabezpieczenia zdecydowała się firma Apple i w jaki sposób one działają?

Jak działa Touch ID?

Touch ID to nic innego jak zastąpienie tradycyjnego hasła odciskiem palca. Dzięki zastosowaniu tej technologii mamy pewność, że niepożądane osoby na pewno nie zdobędą dostępu do naszego iPhone’a. Przyłożenie opuszka palca do czytnika, pozwala nam również autoryzować zakupy w sklepach iTunes Store, App Store i iBooks Store oraz w usłudze Apple Pay. Nie ma też obaw, że ktoś pozyska z telefonu obraz odcisku palca. Apple zastosował technologia Secure Enclave, chroniącą kody i odciski palca.

Alternatywa dla Touch ID – Face ID

Rewolucyjnym rozwiązaniem zabezpieczającym iPhone’y jest też Face ID, czyli uwierzytelnienie poprzez rozpoznanie twarzy za pomocą systemu aparatów TrueDepth oraz zaawansowanych technologii szczegółowo odwzorowujących geometrię twarzy. Tak samo jak w przypadku Touch ID, nasz wizerunek jest dodatkowo chroniony i nie dostanie się w niepowołane ręce. Można nim też autoryzować zakupy w sklepach Apple.
Oczywiście w celu zabezpieczenia i odblokowania smartfona przy konfiguracji telefonu ustawiamy kod cyfrowy. Przyda się on też w razie problemów z identyfikacją Touch ID czy Face ID. Również konto Apple ID jest swego rodzajem zabezpieczeniem. Uwierzytelniane dwupoziomowo konto jest niezbędne do korzystania z AppStore, iCloud i innych usług Apple.

Ale gdy Touch ID nie może pomóc?

Może zdarzyć się też sytuacja, że nasz iPhone zaginie. Wtedy poprzez iCloud lub aplikację „Znajdź mój iPhone”, można zlokalizować swój smartfon oraz uruchomić tryb utracony. Jest również opcja wymazania urządzenia, wtedy osoba postronna nie będzie miała dostępu do naszych danych. W tym momencie tracimy jednak możliwość śledzenia własnego telefonu. Jeśli iPhone jest wyłączony lub poza siecią, również możemy uruchomić powyższe opcje. Aktywują się one, gdy tylko smartfon pojawi się w sieci.
Jeśli zależy wam na bezpieczeństwie waszego iPhone’a, warto stosować powyższe zabezpieczenia, a przede wszystkim należy włączyć usługę „Znajdź mój iPhone”.

W razie problemów z telefonami iPhone zapraszamy do skorzystania z naszych usług serwisu Apple.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here