Właściciele smartfonów z roku na rok korzystają z nich coraz intensywniej. Telefony w większości przypadków zastępują nam nawet komputery, dlatego nigdzie się bez nich nie ruszamy. Niestety jednak tak mocna eksploatacja sprawia, że telefony bardzo często narażane są na powstanie uszkodzeń mechanicznych, które powstają na skutek upadku lub przygniecenia telefonu. W wielu przypadkach tego typu naprawa okazuje się bardzo droga, a właściciele telefonów szukają metody na tańszą naprawę. Na przykład kupują ekrany do telefonów i samodzielnie je wymieniają.

Jeśli uważasz, że naprawa w profesjonalnym serwisie telefonów mogłaby okazać się zbyt droga, z pewnością zastanawiasz się, czy dasz radę samodzielnie naprawić swój telefon. Niestety w przypadku nowoczesnych telefonów nie jest to już takie proste, ale w internecie znajduje się wiele poradników, które podpowiadają, w jaki sposób można to zrobić. Jeśli zdecydujesz się na samodzielną naprawę, będziesz musiał rozważyć zakup ekranu do telefonu oraz niezbędnych do wykonania wymiany części.

Wymiana ekranu – oryginalne i zamienniki

Chcesz jak najtaniej i szybko naprawić telefon? W takim przypadku warto pamiętać o tym, że na rynku dostępne są nie tylko części oryginalne, ale też zamienniki, które mogą zostać wykorzystane do naprawy telefonu. W niektórych sklepach dostępne są również używane części, które są w pełni sprawne, które również można wykorzystać do wykonania naprawy swojego telefonu. Skąd biorą się takie części? Wystarczy, że ktoś posiadał blokadę FRP na telefonie, której w żaden sposób nie udało się zdjąć. W takim przypadku zablokowana płyta główna staje się bezużyteczna, a pozostałe części takie jak obudowa, złącza czy wyświetlacz są demontowane, aby później ponownie zostać użyte.

Części do telefonów – oryginalne czy zamienniki?

Zamienne części do telefonów są zdecydowanie tańsze od nowych oryginalnych części. W przypadku decyzji o zakupie ekranów do telefonów warto jednak brać pod uwagę fakt, że nie są one tak samo dobrej jakości jak pełnowartościowe części. W wielu przypadkach zamienne ekrany do telefonów mają na przykład znacznie niższą jasność wyświetlacza lub mniejszy kontrast kolorów. To sprawia, że ogólne wrażenia z korzystania z telefonu mogą być zdecydowanie gorsze. Pamiętaj też, że jeśli nie znasz się na budowie i działaniu telefonów, lepszym rozwiązaniem będzie przekazanie telefonu do profesjonalnego serwisu, który wykona naprawę i udzieli na nią gwarancji. Również w przypadku, gdy zdecydujesz się na naprawę telefonu na zamiennikach.

Warto pamiętać jednak o tym, że nowoczesne smartfony posiadają wiele delikatnych podzespołów, które podczas naprawy można uszkodzić. W takim przypadku ostateczne koszty naprawy telefonu w serwisie będą znacznie wyższe, niż gdyby od razu zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here