Telefony od Apple są obecnie jednymi z bardziej pożądanych i modnych na rynku. Jest to spowodowane przez wiele czynników, jednak w głównej mierze urządzenia te zawdzięczają swoją sławę oryginalnemu systemowi operacyjnemu – iOS.

W smartfonach przechowujemy wiele ważnych dla nas danych, takich jak zdjęcia, pliki tekstowe i wiele innych. Czasami jednak w wyniku nieuwagi lub zwykłego przypadku zdarza się, że tracimy nasze dane. Dlatego tak ważne jest, aby co jakiś czas robić kopie zapasowe danych ze swojego telefonu. Jak się za to zabrać? W tym poradniku opisane zostaną dwa niezawodne sposoby na wykonanie tej istotnej czynności. Najlepiej jednak kopię wykonywać oboma sposobami na raz.

Kopia zapasowa poprzez iTunes

Ta metoda wykonania kopii zapasowej jest dla osób, które często korzystają z komputerów oraz cenią sobie bezpieczeństwo swoich danych. Aby wykonać kopię zapasową, należy po kolei wykonywać przedstawione poniżej kroki:

  1. Podłącz swój telefon do komputera z aplikacją iTunes i uruchom ją.
  2. Po wykonaniu pierwszego kroku przyszedł czas na krok drugi, jakim jest wybieranie kolejno opcji: Plik – Urządzenia – Archiwizuj.
  3. Ten krok jest równie prosty co pozostałe. Otwórz Preferencje Programu iTunes, następnie wybierz zakładkę Urządzenia.
  4. Teraz upewnij się, czy najnowsza kopia zapasowa pochodzi sprzed kilku chwil. Łatwo to sprawdzić, ponieważ data i godzina archiwizacji będzie od razu widoczna.

Kopia zapasowa poprzez iCloud

Ta metoda wykonywania kopii zapasowej jest uznawana przez wielu za mniej bezpieczną. Jest w tym trochę racji, ponieważ do zapisu danych wykorzystuje ona sieć WiFi, która jak dobrze wiemy, może ulec uszkodzeniu. Mimo wszystko jest to bardzo dobry sposób na archiwizację danych. Jest ona przeznaczona dla osób, które mniej korzystają z komputerów i wolą mieć dostęp do swoich danych w każdym miejscu i o każdej porze. Aby wykonać kopię zapasową, tym sposobem wykonuj po kolei wszystkie podane niżej kroki:

  1. Wejdź w Ustawienia telefonu, następnie wybierz iCloud i archiwum.
  2. Uruchom archiwum iCloud, przesuwając suwak.
  3. Teraz kliknij przycisk Archiwizuj teraz. Zaczekaj, aż cały proces się zakończy i gotowe – kopia zapasowa zrobiona.

Jak uruchomić telefon korzystając z kopii zapasowej?

Bez względu na to czy zrobiliśmy kopię przy użyciu iCloud, czy iTunes, cały proces uruchamiania telefonu z jej użyciem jest szybki i niezwykle prosty.

Najpierw rozważmy przypadek, gdy kopia zapasowa została wykonana z wykorzystaniem iCloud. Uruchom swoje urządzenie i wykonaj pierwsze kilka kroków konfiguracji. Gdy pojawi się ekran Konfiguruj, wybierz opcję Odtwórz z archiwum iCloud i wybierz to, które Cię interesuje.

Teraz powiemy sobie o przypadku, gdy kopia zapasowa została wykonana poprzez iTunes. Podłącz iPhone’a do komputera z kopią zapasową, następnie wybierz kolejno opcje: Plik – Urządzenia – Odtwórz z kopii zapasowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here