Urządzenia mobilne obecnie dzielą się na dwa główne typy – te z systemem android i te z systemem iOS. Tych pierwszych jest wciąż znacznie więcej na rynku. Nic dziwnego, skoro telefony z androidem są produkowane przez wiele firm, a te z iOS’em tylko przez jedną – Apple. Przez wiele czynników użytkownicy androida czasami decydują się jednak na zmianę systemu operacyjnego na iOS.

W takiej sytuacji ludzie często zadają sobie pytanie – jak przenieść dane z androida na iPhone? Ten artykuł odpowie na to istotne pytanie.

Przygotowanie do przeniesienia danych z Androida na iOS

Zanim zaczniemy proces przenoszenia danych, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Bez nich, przeniesienie danych będzie niemożliwe.

Warto zwrócić uwagę na:

  • Czy na urządzeniu z androidem jest włączone Wi-Fi?
  • Czy oba urządzenia są podłączone do zasilania?
  • Czy przeglądarka Chrome na urządzeniu z androidem jest zaktualizowana?
  • Czy iPhone posiada wystarczająco pamięci, aby pomieścić wszystkie dane ze starego telefonu?

Jak już powiedzieliśmy o tym, na co warto zwrócić uwagę, teraz możemy spokojnie przejść do przenoszenia danych. Warto jeszcze wspomnieć, że da się przenieść wszystkie dane oprócz aplikacji płatnych i tych, które dostępne są tylko w Sklepie Play, książek, muzyki i plików PDF.

Przenoszenie danych z Androida na iOS – krok po kroku

  1. W trakcie procesu konfiguracji znajdź ekran Aplikacje i dane. Następnie wybierz opcję „przenieś dane z androida”. Jeśli jednak jesteś w dalszym procesie konfiguracji, zakończ ją i rozpocznij konfigurację od nowa, tym razem wykonując ten krok.
  2. Na telefonie z androidem zainstaluj aplikację Przenieś do iOS i uruchom ją. Teraz zaznacz dalej, zaakceptuj warunki umowy, następnie jeszcze raz wybierz dalej.
  3. W prawym rogu pojawi się napis Find your code. Kod musisz znaleźć na telefonie Apple. Aby to zrobić, kliknij opcję dalej. Teraz powinien Ci się wyświetlić 6 albo 10-cyfrowy kod, który następnie wprowadź w telefonie z androidem.
  4. Poczekaj, aż na telefonie z androidem pojawi się ekran „Transfer data” (przenoszenie danych) i wybierz interesujące Cię rzeczy do przeniesienia i kliknij next.
  5. Odłóż urządzenia na bok i zaczekaj do momentu, kiedy oba telefony powiadomią o zakończeniu przenoszenia danych. Teraz pozostaje dokończyć konfigurację zgodnie z podanymi tam instrukcjami.

W razie jakichkolwiek problemów rozpocznij przenoszenie ponownie. Upewnij się, że oba urządzenia nie były używane. Powinno się jeszcze wyłączyć wszystkie aplikacje obciążające Wi-Fi oraz wyłączyć dane komórkowe w telefonie i spróbować jeszcze raz. Jeśli dalej są jakieś problemy, możesz pójść do serwisu Apple i poprosić o pomoc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here