Z pewnością nie raz spotkałeś się z informacjami na temat tego, w jaki sposób powinno się ładować telefon. Niestety większość informacji, które trafiają do użytkowników nowoczesnych smartfonów to mity, które są powtarzane od lat. Jeśli naprawdę zależy Ci na tym, aby zadbać o baterię w swoim telefonie, zastosuj się do naszych porad.

Często powtarzane mity, które przekazywane są pomiędzy użytkownikami telefonów, bardzo często powodują znacznie szybsze uszkodzenie baterii, która niezależnie od przypadku i tak ma swoją ograniczoną żywotność. Dlatego jeśli niedawno kupiłeś nowy telefon i chcesz odpowiednio zadbać o baterię w swoim telefonie, zachęcamy do zastosowania się do naszych porad. Jeśli jednak popularne mity sprawiły, że uszkodziłeś już baterie w swoim telefonie, zachęcamy do skorzystania z usług serwisu telefonów Apple.

Jak to jest z tym rozładowywaniem baterii?

Z pewnością nie raz spotkałeś się z informacją, że telefon przed ponownym naładowaniem powinno się całkowicie rozładować. Niestety niewielu użytkowników smartfonów ma świadomość, że na przestrzeni lat technologia produkowania akumulatorów oraz materiały do tego wykorzystane znacznie się zmieniły. Kiedyś takie działanie miało sens, ponieważ do urządzeń trafiały baterie niklowo-kadmowe, które miały coś takiego, jak efekt pamięci. Niepełne rozładowanie lub naładowanie urządzenia mogło sprawić, że traciły one swoją wydajność.

Jak działają nowoczesne baterie w telefonach?

W przypadku nowoczesnych baterii litowo-jonowych pełne rozładowanie lub naładowanie telefonu nie jest konieczne. Co więcej, znacznie lepiej naładować telefon do około 80%, które pozwoli na szybkie naładowanie telefonu. Pozostała część baterii będzie ładować się znacznie dłużej, co może wpłynąć na dodatkowe obciążenie baterii oraz skrócenie jej żywotności. Z tego wynika też fakt, że nowego telefonu wcale nie musimy kilkukrotnie rozładować i naładować do pełna. Tego typu rozwiązanie może mieć tylko negatywny wpływ na baterię w naszym urządzeniu, co może doprowadzić do powstania nieodwracalnych uszkodzeń.

Czy można ładować telefon przez całą noc?

Użytkownicy telefonów Apple często zastanawiają się też nad tym, czy mogą ładować swoje telefony w nocy. W końcu po naładowaniu dalej będą one podpięte pod ładowarkę. W przypadku nowoczesnych urządzeń nie będzie to problemem. Baterie są zaprogramowane tak, by w przypadki naładowania do pełna, zakończyły pobieranie prądu. Dzięki temu nie jesteśmy w stanie doprowadzić do sytuacji, w której zostałyby one przeładowane. Mowa tu oczywiście o sytuacji, gdy bateria i złącze ładowania nie są uszkodzone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here