Wszyscy użytkownicy smartfonów muszą liczyć się z tym, że kiedyś prawdopodobnie nadejdzie ten moment, kiedy będzie konieczność wymiany baterii telefonu. Dzieje się tak z prostej przyczyny, używana bateria z czasem staje się coraz słabsza, co negatywnie wpływa na działanie naszego urządzenia.

Najpierw jednak warto się upewnić, jaki jest stan naszej baterii w telefonie. W tym celu należy skorzystać z którejś z poniższych metod.

Jak sprawdzić stan baterii w telefonie iPhone?

Pierwszym sposobem na sprawdzenie stanu baterii jest zainstalowanie aplikacji typu Battery Life. Dostępna jest ona do pobrania za darmo w Apple Store. Dzięki niej łatwo dowiemy się w ilu procentach i o ile mAh zmniejszyła się pojemność naszej baterii.

Druga metoda jest podobna do tej pierwszej. Jest jednak jedna zasadnicza różnica – w tej metodzie wymagane jest posiadanie komputera Mac. Całość polega najpierw na podłączeniu naszego telefonu iPhone przewodem Lightning. Kolejnym krokiem jest pobranie programu CoconutBattery. Tam wybieramy kartę iOS Device, następnie sprawdzamy stan baterii w sekcji Design Capacity.

Ostatnia, a zarazem najprostsza metoda polega na wejściu w ustawienia naszego telefonu i wybranie opcji Bateria/Kondycja baterii. Problemem tutaj jest fakt, że nie dostajemy dokładnych informacji co do stanu naszego urządzenia.

Gdzie wymienić baterię w iPhone?

W celu wymiany baterii w naszym telefonie Apple najlepiej jest udać się do specjalnego serwisu. Takie miejsca mają dużo zalet. Przede wszystkim oferują profesjonalizm i dobrą jakość wykonywania. Warto zwrócić tu jeszcze uwagę na opinie wcześniejszych klientów oraz na to czy serwis Apple, z którym rozważamy współpracę, daje gwarancję na wykonywane usługi i używane w trakcie napraw części.

Co jeśli nie wymienimy baterii na czas?

Mówi się, że należy wymieniać baterię w telefonie Apple co 2-3 lata, aby zapobiec trwałym uszkodzeniom naszego urządzenia. Jeśli jednak z jakichś przyczyn nie wymienimy baterii w swoim telefonie iPhone, musimy liczyć się z tego konsekwencjami:

  • samoczynne wyłączanie się telefonu
  • zmniejszona płynność i szybkość pracy urządzenia
  • przygaszanie wyświetlacza
  • zmniejszenie głośności nawet o 3 dB

Przedstawione tutaj objawy nie są zabójcze dla naszego telefonu, jednak w dużym stopniu utrudniają jego funkcjonowanie. Dlatego zawsze warto zapobiegać problemom, niż później leczyć jego skutki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here