Telefony iPhone są jednymi z lepszych dostępnych na rynku. Wielu wybiera je ze względu na inny system operacyjny lub kierując się aktualną modą. Niestety, iPhone’y to tylko urządzenia, a to oznacza, że czasami doznają usterek. Chyba najczęściej są to uszkodzenia mechaniczne, typu zbita szybka, albo słabo działająca bateria. Czasami jednak awaria telefonu nie jest wywołana uszkodzeniami mechanicznymi. Tutaj odpowiemy na pytanie, co zrobić w sytuacji, gdy nasz iPhone się zawiesza lub nie chce się uruchomić.

W przypadku każdej usterki, mechanicznej najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oddanie telefonu do serwisu. W przypadku gdy uszkodzenia są innego rodzaju, warto się wstrzymać i spróbować zaradzić problemowi własnymi siłami. Szczególnie że telefony od Apple posiadają zapewne dosyć wysokie koszty naprawy.

Co zrobić, gdy nasz iPhone się nie uruchamia?

Podłącz telefon do ładowania – czasami telefon nagle się wyłącza, pomimo tego, że jeszcze przed chwilą stan naładowania baterii był wystarczający. W takiej sytuacji najlepiej jest podłączyć telefon do ładowarki. Zdarza się bowiem, że w wyniku wysokiej temperatury iPhone się przegrzewa, przez co telefon samoczynnie się wyłącza i może wskazywać błędny procent naładowania baterii. Są oczywiście inne przyczyny takiego stanu rzeczy, takie jak chociażby to, że włączonych jest zbyt wiele aplikacji i funkcji jednocześnie.

Restart iPhone – gdy telefon się zawiesi i nie reaguje zupełnie na nic, nawet na podłączenie do ładowarki, w takiej sytuacji można spróbować uruchomić ponownie naszego iPhone’a. Aby to zrobić, wystarczy bowiem przez kilka sekund przytrzymać przycisk „włącz/wyłącz”.

Hard reset – czasami dwa poprzednie rozwiązania niestety zawodzą. Z pomocą przychodzi jednak hard reset. Całość najprościej mówiąc, polega na odcięciu baterii. Aby to wykonać, należy przytrzymać jednocześnie dwa przyciski – włącz/wyłącz oraz home. W przypadku niektórych modeli telefonów, takich jak iPhone’y z serii 7 hard reset wygląda niemal tak samo. Jedyna różnica polega na tym, żeby przycisk home, zastąpić przyciskiem przycisz. Przyciski należy trzymać do momentu, w którym na czarnym ekranie pojawi się białe logo Apple. Zazwyczaj trwa to nie więcej niż 10 sekund.

Przywrócenie ustawień fabrycznych – jeśli cały czas telefon się nie uruchamia lub pozostaje zawieszony, nie ma co się martwić, jest jeszcze jedna opcja – przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych, przy użyciu iTunes. Taka operacja powoduje wymazanie wszystkich danych z naszego urządzenia, dlatego też warto najpierw wykonać kopię zapasową plików. Aby przewrócić iPhone’a do ustawień fabrycznych należy najpierw podłączyć telefon do komputera i uruchomić program iTunes. W menu sprzętu wybieramy opcję „przywróć”. Czasami jednak wybranie tej opcji nie skutkuje, w takiej sytuacji należy spróbować innego sposobu. Należy podłączyć przewód USB tylko do iPhone’a, następnie trzymając przycisk home (lub w niektórych modelach przycisz) podłączyć przewód do swojego komputera. Teraz telefon powinien samoczynnie zacząć przywracanie ustawień fabrycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here